Fizjoterapia

Slide
Fizjoterapia reumatologiczna,
ortopedyczna, sportowa i pooperacyjna
Slide
Specjalistyczna kinezyterapia i trening
Slide
i skupiona na potrzebach pacjenta
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Reumatologiczna

Specjalistyczna i indywidualna terapia chorób zapalnych narządu ruchu.

Ortopedyczna

Indywidualne podejście w terapii zespołów bólowych i urazów narządu ruchu.

Sportowa

Profesjonalna opieka terapeutyczna nad sportowcami zawodowymi i amatorami.

Pooperacyjna

Pomagamy odzyskać sprawność po wszelkiego rodzaju zabiegach ortopedycznych.

Terapia oparta na dowodach naukowych i skupiona na potrzebach pacjenta

Terapia prowadzona w modelu Evidence-Based Medicine

Praktykę prowadzimy w oparciu o model EBM (Evidence-Based Medicine), a więc korzystamy z rozwiązań, metod, protokołów i wytycznych popartych wiedzą naukową.

Terapia skupiona na unikalnych potrzebach pacjenta

Model PCM (Patient-Centered Medicine) odzwierciedla ludzką stronę praktyki medycznej, w której pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem działań.

Decyzje podejmowane wraz z pacjentem

Model SDM (Shared-Decision Making) polega na podejmowaniu możliwie najlepszych decyzji klinicznych razem z pacjentem.

Innowacyjne metody biostymulacji

Korzystamy z najnowszych metod biostymulacji tkanek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i pobudzającym procesy gojenia, których skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Przeciwbólowo

Działanie przeciwbólowe jest jednym z pierwszych kroków, jakie podejmujemy wykorzystując zaawansowane metody stymulacji.

Przeciwzapalnie

Stymulujemy właściwe odpowiedzi biologiczne, których celem jest rozwiązanie stanu zapalnego w kierunku przebudowy tkanek.

Przeciwobrzękowo

Zmniejszenie obrzęku tkanki sprzyja procesom gojenia, co osiągamy za pomocą stymulacji ciśnieniowej i laserowej.

Pobudzanie gojenia i przebudowy

Korzystamy z metod o udokumentowanym działaniu stymulującym gojenie i przebudowę tkanek.

Specjalistyczna kinezyterapia
i trening

Terapia ruchem bazuje na specjalistycznej metodyce oraz innowacyjnych urządzeniach treningowych. Leczenie ruchem jest fundamentem procesu fizjoterapii, a jego wpływu nie można zastąpić ani farmakoterapią, ani chirurgią.

Kinezyterapia w odciążeniu

W stanach ostrych i reaktywnych terapię ruchem rozpoczynamy od treningu w odciążeniu za pomocą nowoczesnych urządzeń i metod.

Trening medyczny

Nakierowany jest na optymalizację gojenia i przebudowy chorych, przeciążonych lub pourazowych tkanek narządu ruchu.

Trening funkcjonalny

Nakierowany na poprawę lub przywrócenie optymalnego poziomu funkcjonowania pacjenta w jego codziennym życiu, pracy i sporcie.

Trening motoryczny

Nakierowany na rozwój cech motorycznych, w tym siły, mocy, wytrzymałości, szybkości, elastyczności, zwinności i równowagi.

Terapia manualna

Nasi fizjoterapeuci to doskonale wykształcona i doświadczona kadra specjalistów, którzy od lat praktykują metody terapii manualnej, polegającej na różnorodnych zabiegach wykonywanych rękami przez terapeutę.

Mobilizacje i manipulacje stawów

Celowane i bezpieczne techniki zwiększania ruchomości i zmniejszania bólu stawów kończyn i kręgosłupa.

Mobilizacje tkanek miękkich

Techniki nakierowane na działanie przeciwbólowe, zwiększanie elastyczności i mobilności mięśni, powięzi i nerwów obwodowych.

Neuromobilizacje

Specjalistyczne techniki nakierowane na poprawę mobilności, zmniejszenie obrzęku i bólu w przypadku podrażnienia nerwów długich.

Techniki reedukacji nerwowo-mięśniowej

Poprawa kontroli motorycznej poprzez specjalistyczne metody stymulowania układu nerwowo-mięśniowego.

Diagnostyka funkcjonalna i biomechaniczna

Ocena ryzyka urazu

Wykorzystując nowoczesne metody pomiarowe możemy określić aktualny poziom ryzyka urazu.

Ocena postępów fizjoterapii

Wykorzystując szereg testów funkcjonalnych i pomiarów biomechanicznych obiektywnie oceniamy postępy fizjoterapii.

Ocena motoryczna sportowca

Oceniamy poziom motoryczny sportowca za pomocą sprawdzonych i rzetelnych metod pomiarowych, pomagając odnaleźć słabe ogniwa narządu ruchu.

USG Point of Care

Fizjoterapeuci wspierają swoją diagnostykę i praktykę obrazowaniem ultrasonograficznym (USG). Dzięki temu mogą szybko wychwytywać niepokojące czynniki strukturalne oraz wykonywać zabiegi z wysoką precyzją umiejscowienia stymulacji.

Neuromodulacja bólu

Neuromodulacje to zabiegi polegające na celowanym stymulowaniu włókien nerwowych określonego nerwu obwodowego za pomocą elektrostymulacji przezskórnej, dzięki czemu uzyskuje się efekt wyhamowania nadmiernej aktywności tych części układu nerwowego, które odpowiadają za odczuwanie bólu.

Fizjoterapia – Warszawa

Prowadzimy renomowane centrum fizjoterapii w Warszawie, specjalizujące się w kompleksowej opiece nad pacjentami cierpiącymi na choroby zapalne narządu ruchu. Nasza indywidualna i skoncentrowana na pacjencie terapia zapewnia wysoką jakość opieki i wsparcie w powrocie do pełnej sprawności.

fizjoterapeuta-w-warszawie
fizjoterapia-warszawa

Metody fizjoterapeutyczne stosowane w naszym centrum

Fizjoterapeuta, pod którego opiekę trafisz, rozpozna problem, a potem dobierze najlepszą metodę leczenia. A jest z czego wybierać – korzystamy z kinezyterapii, terapii manualnej, innowacyjnych metod biostymulacji, terapii prowadzonej w modelu Evidence-Based Medicine.
Zapraszamy na fizjoterapię:

  • reumatologiczną – choroby zapalne narządu ruchu stanowią ogromne wyzwanie dla wielu pacjentów, a nasza specjalistyczna terapia pomaga zlokalizować i zwalczyć ból lub zminimalizować jego intensywność,
  • ortopedyczną – ból stawów, mięśni i urazy narządu ruchu nie muszą ograniczać Twojej aktywności, terapia pomaga powrócić do formy po kontuzjach i urazach,
  • sportową – nasz zespół jest gotów zapewnić Ci kompleksową opiekę, pomagając w szybkim powrocie do treningów i rywalizacji. Opiekujemy się zawodowcami i amatorami,
  • pooperacyjną – po operacjach ortopedycznych, odpowiednia fizjoterapia jest potrzebna, aby pacjent powrócił do pełnej sprawności. Nasza terapia pooperacyjna opiera się na dowodach naukowych i jest skoncentrowana na Twoich potrzebach. Wykorzystujemy model Evidence-Based Medicine (EBM).

Diagnostyka u fizjoterapeuty w Warszawie

Każda wizyta rozpoczyna się od diagnostyki – wywiadu połączonego z rozpoznaniem stanu zdrowia i stopnia występujących w organizmie pacjenta ograniczeń. Wykonujemy:

  • diagnostykę funkcjonalną,
  • diagnostykę biochemiczną.

Każda z nich służy ocenie ryzyka urazu, postępów fizjoterapii oraz ocenie motorycznej sportowca. W jednoznacznym rozpoznawaniu chorób czy zaburzeń pomagają nam nowoczesne metody pomiarowe, takie jak USG Point of Care. Pomagają one monitorować Twoje postępy i dostosować terapię do indywidualnych potrzeb.

fizjoterapeuta-warszawa
fizjoterapia (2)

Nasza filozofia leczenia i fizjoterapii

W naszej praktyce, pacjent jest zawsze w centrum uwagi. Stosujemy model PCM (Patient-Centered Medicine), który odzwierciedla ludzką stronę medycyny, gdzie pacjent staje się aktywnym uczestnikiem procesu terapeutycznego. Decyzje podejmowane są razem z pacjentem, zgodnie z modelem SDM (Shared-Decision Making), co pozwala osiągnąć najlepsze wyniki terapeutyczne.

Leczenie różnymi metodami – Twój fizjoterapeuta

W naszej praktyce wykorzystujemy najnowsze metody biostymulacji tkanek, które działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i pobudzają procesy gojenia. Korzystamy z leczenia, ruchem, czyli kinezyterapii. Oferujemy trening w odciążeniu, trening medyczny oraz trening funkcjonalny. Naszą specjalizacją są też mobilizacje i manipulacje stawów oraz tkanek miękkich. Stosujemy neuromodulację bólu.
Zaufaj naszemu doświadczonemu zespołowi fizjoterapeutów w Warszawie i odzyskaj pełną sprawność oraz radość życia. Zapomnij o bólu i ograniczeniach ruchowych.

fizjoterapeuta