Kardiologia

Opieka kardiologiczna na najwyższym poziomie

W naszej Poradni Kardiologicznej oferujemy Państwu kompleksową diagnostykę i leczenie chorób układu sercowo – naczyniowego.  Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne, zdobyte w renomowanych ośrodkach kardiologicznych. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do pacjenta oraz wysoka jakość wykonywanych badań, dlatego pracujemy wyłącznie na nowym sprzęcie renomowanych firm.

Leczenie chorób kardiologicznych w Reumatice

Jakie choroby leczymy?

Nadciśnienie tętnicze
Choroba wieńcowa, w tym opieka po zabiegach angioplastyki i CABG
Zaburzenia rytmu serca
Niewydolność serca
Kardiomiopatie
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa
Powikłania kardiologiczne w trakcie i po leczeniu onkologicznym
Powikłania kardiologiczne po COVID-19 Nasi kardiolodzy

Diagnostyka chorób kardiologicznych

Echo serca wykonujemy na wysokiej klasy aparacie Philips Affiniti 50G. Holter EKG – oferujemy badania 3 – oraz 12 – kanałowe, wykonujemy badania u dzieci od 7 r.ż., opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni roboczych.
Posiadamy w ofercie diagnostycznej Event Holter udostępniany do badania na okres od 5 do 30 dni.
Oczywiście podstawowym ale ciągle niezastapionym narzędziem jest u nas EKG. We współpracy z renomowanym laboratorium Diagnostyka Laboratoria Medyczne wykonujemy specjalistyczne badania laboratoryjne. Cennik

Echo serca

Echokardiografia (echo serca, usg serca) jest nieinwazyjnym badaniem obrazowym, które umożliwia ocenę budowy i funkcji serca. Obraz serca na ekranie monitora powstaje wskutek odbicia fali ultradźwięków wysyłanej z głowicy aparatu od różnych struktur ciała.

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej z odsłoniętą klatką piersiową.

Nie jest bolesne dla Pacjenta.

Badanie może być bezpiecznie wykonywane u kobiet w ciąży.

Opis sporządzany jest bezpośrednio po wykonaniu badania.

Nie jest wymagane szczególne przygotowanie do badania. Warto zabrać wyniki poprzednich badań.

W naszej Poradni Kardiologicznej echo serca wykonujemy na wysokiej klasy aparacie USG Philips Affinity 50G (zdjęcie)

Holter EKG

Holter EKG (monitorowanie EKG metodą Holtera) umożliwia wielogodzinną rejestrację rytmu serca w sposób ciągły w warunkach zwykłej aktywności Pacjenta. Badanie wykorzystujemy w diagnostyce zaburzeń rytmu i przewodzenia oraz w ocenie skuteczności leczenia.

Aparat zakładany jest w gabinecie zabiegowym naszego Centrum Medycznego. Na skórze klatki piersiowej Pacjenta przyklejane są jednorazowe elektrody, które łączone są z niewielkim rejestratorem. W trakcie badania należy prowadzić typową aktywność. Po zakończeniu ustalonego czasu badania Pacjent zgłasza się ponownie do placówki celem zdjęcia urządzenia. Opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni.W naszym Centrum Medycznym oferujemy badania Holter:

aparatem 3- kanałowym oraz 12- kanałowym
24- godzinne, 48-godzinne oraz 72-godzinne
u dorosłych oraz u dzieci od 7 r.ż.

Event Holter – Holter zdarzeniowy

Badanie wskazane jest w przypadku rzadko występujących zaburzeń rytmu i przewodzenia, u Pacjentów, u których tradycyjne 24- godzinne Holtery nie pozwoliły na zdiagnozowanie przyczyny niepokojących objawów.

W ramach badania Pacjent otrzymuje przenośny rejestrator EKG wielkości telefonu komórkowego wraz z kablami, które łączone są z elektrodami mocowanymi na klatce piersiowej. Rejestracja EKG nie odbywa się w sposób ciągły, jak w tradycyjnych Holterach, ale uruchamiana jest na żądanie Pacjenta w momencie odczuwania niepokojących objawów.

Aparat zapisuje EKG kilka minut przed i kilka minut po uruchomieniu rejestracji. Zapis EKG w czasie rzeczywistym przesyłany jest do centrum medycznego, co umożliwia reakcję w przypadku wystąpienia groźnych dla życia zaburzeń rytmu lub przewodzenia.

Udostępniamy badania od 5 do 30-dni. Im dłuższy czas badania, tym większa szansa na wykrycie przyczyny niepokojących objawów.

Pełny opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni od zakończenia badania.

EKG

EKG (elektrokardiografia) polega na rejestracji elektrycznej aktywności serca za pomocą elektrod umocowanych na skórze klatki piersiowej oraz kończyn. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Mimo rozwoju technik diagnostycznych w dziedzinie kardiologii to wciąż podstawowe badanie o wysokiej wartości klinicznej w ocenie niedokrwienia mięśnia serca (w tym zawału serca) czy zaburzeń rytmu serca.

Zbadaj serce po Covid-19

Proponujemy pakiet badań specjalistycznych diagnozujących serce po przebytej infekcji koronawirusem.

W skład pakietu wchodzą:

  • konsultacja kardiologiczna
  • ECHO serca
  • badanie EKG
  • oraz zestaw badań diagnostycznych: morfologia, kreatynina, TSH, ALT, potas, D-dimer, troponina T, NT-proBNP.

Koszt pakietu to 656,50 zł. Zachęcamy do skorzystania z promocyjnej oferty.

Zobacz wywiad z dr. Blanką Milanowską

Young doctor cardiologist in the classroom

Materiały dla pacjenta

Pacjentom Poradni Kardiologicznej polecamy portale edukacyjne przygotowane przez specjalistów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: