Fizjoterapia sportowa

Ścięgno Achillesa

Problemy ze ścięgnem Achillesa mają postać chroniczną (przetrwałą) i wymagają dobrze zaplanowanego, długookresowego leczenia. Dysponujemy najnowszymi metodami leczenia - począwszy od przezskórnej elektrolizy (PNE), hilterapii, skupionej fali uderzeniowej (FESWT), specjalistycznych i zindywidualizowanych ćwiczeń po metody ortobiologiczne (ortopedzi) - w tym osocza bogatopłytkowego (PRP).

Program Achilles w Reumatice

Aktualnie w Reumatice prowadzimy bezpłatny program oceny klinicznej ścięgna Achillesa. Jeśli więc obecnie lub w przeszłości dokuczał ci ból ścięgna Achillesa przyjdź na konsultację i dowiedz się co można zrobić.

Program realizowany jest w oparciu o międzynarodowe standardy kliniczne ICON 2019 (International Scientific Tendinopathy Symposium) i IASP (International Association for the Study of Pain.

Szczegóły programu

Dzięki udziałowi w programie dowiesz się w jakim stanie jest twoje ścięgno Achillesa, co predysponuje do problemu i co można z tym zrobić.

Na czym poleca program?

Program polega na udzieleniu bezpłatnej konsultacji fizjoterapeutycznej, podczas której zbierane są dane medyczne związane ze ścięgnem Achillesa. W trakcie konsultacji będziesz proszony o wypełnienie kwestionariusza związanego ze stanem funkcjonowania i odczuwania bólu, a następnie fizjoterapeuci wykonają badanie kliniczne i funkcjonalne.
W ich trakcie zrealizowane zostaną następujące procedury:
- badanie manualne,
- badanie USG,
- badanie Power Doppler,
- testy zakresu ruchomości,
- testy siły i wytrzymałości wybranych mięśni.
Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, a jego wykonanie nie niesie ryzyka dla zdrowia.

Czego się dowiesz?

Celem programu jest określenie szeregu czynników, które wiążą się lub stanowią ryzyko wystąpienia zespołu bólowego ścięgna Achillesa.
Uczestnik dowie się między innymi:
- czy ścięgno posiada zmiany strukturalne (USG i Power Doppler),
- czy masz osłabienie mięśni, które predysponuje do wystąpienia lub utrzymywania się problemu,
- czy w ocenie zwalidowanym kwestionariuszem występuje ryzyko wystąpienia problemu lub jakie jest jego nasilenie.
Na podstawie zebranych danych fizjoterapeuta będzie mógł udzielić porad i przedstawić najskuteczniejsze sposoby prewencji lub terapii problemu.

Kto może wziąć udział?

W programie może wziąć udział każda osoba dorosła (powyżej 18 roku życia), która obecnie lub w przeszłości zmagała się z bólem ścięgna Achillesa po jednej lub obu stronach.

O diagnozowaniu i problemach ze ścięgnem Achillesa mówi fizjoterapeuta mgr Karol Szapel dyrektor fizjoterapii w Reumatice.

Umów się już dziś

tel.: 22 100 39 22
kom.: 538 103 922
e-mail: info@reumatika.pl


Reumatika
al. Wilanowska 333, 02-665 Warszawa