Fizjoterapia – Mokotów

Slide
Fizjoterapia reumatologiczna,
ortopedyczna, sportowa i pooperacyjna
Slide
Specjalistyczna kinezyterapia i trening
Slide
i skupiona na potrzebach pacjenta
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Reumatologiczna

Specjalistyczna i indywidualna terapia chorób zapalnych narządu ruchu.

Ortopedyczna

Indywidualne podejście w terapii zespołów bólowych i urazów narządu ruchu.

Sportowa

Profesjonalna opieka terapeutyczna nad sportowcami zawodowymi i amatorami.

Pooperacyjna

Pomagamy odzyskać sprawność po wszelkiego rodzaju zabiegach ortopedycznych.

Terapia oparta na dowodach naukowych i skupiona na potrzebach pacjenta

Terapia prowadzona w modelu Evidence-Based Medicine

Praktykę prowadzimy w oparciu o model EBM (Evidence-Based Medicine), a więc korzystamy z rozwiązań, metod, protokołów i wytycznych popartych wiedzą naukową.

Terapia skupiona na unikalnych potrzebach pacjenta

Model PCM (Patient-Centered Medicine) odzwierciedla ludzką stronę praktyki medycznej, w której pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem działań.

Decyzje podejmowane wraz z pacjentem

Model SDM (Shared-Decision Making) polega na podejmowaniu możliwie najlepszych decyzji klinicznych razem z pacjentem.

Innowacyjne metody biostymulacji

Korzystamy z najnowszych metod biostymulacji tkanek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i pobudzającym procesy gojenia, których skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Przeciwbólowo

Działanie przeciwbólowe jest jednym z pierwszych kroków, jakie podejmujemy wykorzystując zaawansowane metody stymulacji.

Przeciwzapalnie

Stymulujemy właściwe odpowiedzi biologiczne, których celem jest rozwiązanie stanu zapalnego w kierunku przebudowy tkanek.

Przeciwobrzękowo

Zmniejszenie obrzęku tkanki sprzyja procesom gojenia, co osiągamy za pomocą stymulacji ciśnieniowej i laserowej.

Pobudzanie gojenia i przebudowy

Korzystamy z metod o udokumentowanym działaniu stymulującym gojenie i przebudowę tkanek.

Specjalistyczna kinezyterapia
i trening

Terapia ruchem bazuje na specjalistycznej metodyce oraz innowacyjnych urządzeniach treningowych. Leczenie ruchem jest fundamentem procesu fizjoterapii, a jego wpływu nie można zastąpić ani farmakoterapią, ani chirurgią.

Kinezyterapia w odciążeniu

W stanach ostrych i reaktywnych terapię ruchem rozpoczynamy od treningu w odciążeniu za pomocą nowoczesnych urządzeń i metod.

Trening medyczny

Nakierowany jest na optymalizację gojenia i przebudowy chorych, przeciążonych lub pourazowych tkanek narządu ruchu.

Trening funkcjonalny

Nakierowany na poprawę lub przywrócenie optymalnego poziomu funkcjonowania pacjenta w jego codziennym życiu, pracy i sporcie.

Trening motoryczny

Nakierowany na rozwój cech motorycznych, w tym siły, mocy, wytrzymałości, szybkości, elastyczności, zwinności i równowagi.

Terapia manualna

Nasi fizjoterapeuci to doskonale wykształcona i doświadczona kadra specjalistów, którzy od lat praktykują metody terapii manualnej, polegającej na różnorodnych zabiegach wykonywanych rękami przez terapeutę.

Mobilizacje i manipulacje stawów

Celowane i bezpieczne techniki zwiększania ruchomości i zmniejszania bólu stawów kończyn i kręgosłupa.

Mobilizacje tkanek miękkich

Techniki nakierowane na działanie przeciwbólowe, zwiększanie elastyczności i mobilności mięśni, powięzi i nerwów obwodowych.

Neuromobilizacje

Specjalistyczne techniki nakierowane na poprawę mobilności, zmniejszenie obrzęku i bólu w przypadku podrażnienia nerwów długich.

Techniki reedukacji nerwowo-mięśniowej

Poprawa kontroli motorycznej poprzez specjalistyczne metody stymulowania układu nerwowo-mięśniowego.

Diagnostyka funkcjonalna i biomechaniczna

Ocena ryzyka urazu

Wykorzystując nowoczesne metody pomiarowe możemy określić aktualny poziom ryzyka urazu.

Ocena postępów fizjoterapii

Wykorzystując szereg testów funkcjonalnych i pomiarów biomechanicznych obiektywnie oceniamy postępy fizjoterapii.

Ocena motoryczna sportowca

Oceniamy poziom motoryczny sportowca za pomocą sprawdzonych i rzetelnych metod pomiarowych, pomagając odnaleźć słabe ogniwa narządu ruchu.

USG Point of Care

Fizjoterapeuci wspierają swoją diagnostykę i praktykę obrazowaniem ultrasonograficznym (USG). Dzięki temu mogą szybko wychwytywać niepokojące czynniki strukturalne oraz wykonywać zabiegi z wysoką precyzją umiejscowienia stymulacji.

Neuromodulacja bólu

Neuromodulacje to zabiegi polegające na celowanym stymulowaniu włókien nerwowych określonego nerwu obwodowego za pomocą elektrostymulacji przezskórnej, dzięki czemu uzyskuje się efekt wyhamowania nadmiernej aktywności tych części układu nerwowego, które odpowiadają za odczuwanie bólu.

Fizjoterapia – Mokotów

Szukasz nowoczesnego centrum fizjoterapii na Mokotowie, w którym stosowany jest model PCM (Patient-Centered Medicine)? U nas pacjent staje się aktywnym uczestnikiem procesu terapeutycznego, a wszelkie decyzje odnośnie do leczenia i jego przebiegu są uzgadnianie wspólnie z fizjoterapeutą. Najpierw poznajesz diagnozę, a potem możliwości leczenia. Podchodzisz do terapii w pełni świadomie i z zaangażowaniem, mając większą kontrolę nad powrotem do sprawności. Odzyskujesz komfort życia i przestajesz borykać się z chorobami zapalnymi narządu ruchu. To możliwe dzięki indywidualnie opracowanym terapiom, a także najwyższemu zaangażowaniu – ludzi oraz sprzętów w proces terapeutyczny.

fizjoterapeuta-w-warszawie
fizjoterapia-warszawa

Diagnostyka i leczenie – fizjoterapia nakierowana na Ciebie

Metody fizjoterapeutyczne, których używamy, są starannie dobierane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Twój lekarz prowadzący dokładnie diagnozuje problem i proponuje najbardziej odpowiednie podejście do leczenia. Nasza oferta terapeutyczna obejmuje m.in. kinezyterapię, terapię manualną, innowacyjne metody biostymulacji oraz terapię opartą na dowodach naukowych zgodnie z modelem Evidence-Based Medicine.

Fizjoterapia odpowiadająca różnym problemom

Charakter fizjoterapii dopasowujemy do potrzeb pacjenta, tego z czym się zmaga i jakie ma choroby towarzyszące. W ofercie naszego centrum jest nowoczesna:

  • • fizjoterapia reumatologiczna, która wspiera leczenie chorób zapalnych narządu ruchu i łagodzi związany z nimi ból,
  • • fizjoterapia ortopedyczna, która wykorzystywana jest w rekonwalescencji po kontuzjach i urazach, w walce z bólem mięśni i stawów,
  • • fizjoterapia sportowa adresowana do sportowców zawodowych i amatorów, którzy po kontuzji chcą szybciej wrócić do treningów,
  • • fizjoterapia pooperacyjna zgodna z modelem evidence-based medicine, czyli oparta na dowodach naukowych i spersonalizowana.
fizjoterapeuta-warszawa
fizjoterapia (2)

Fizjoterapia na Mokotowie – diagnostyka i leczenie schorzeń

Wizyty rozpoczynają się od gruntownej diagnostyki, którą przeprowadzamy metodą funkcjonalną i biochemiczną. Te techniki pozwalają nam na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz określenie stopnia ograniczeń w funkcjonowaniu organizmu. Jeśli to nie wystarcza do diagnostyki włączamy USG oraz inne metody pomiarowe.
Udzielamy też doraźnej pomocy. W walce z bólem czy dyskomfortem przydatnym narzędziem okazuje się biostymulacja tkanek, a także neuromodulacja bólu. Dodatkowo metody te działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przyspieszają procesy gojenia ran. Są zatem nieocenione w rekonwalescencji.
Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty? Skontaktuj się z nami już dziś i umów wizytę z konsultacją. Twój komfort i zdrowie są naszym priorytetem!