Poradnie

Reumatologia

Doświadczeni reumatolodzy

Od wielu lat doświadczony zespół reumatologów pomaga pacjentom korzystając z dorobku naukowego i najnowszych terapii.

Nowoczesne leczenie biologiczne

To terapie oparte o leki biologiczne będące białkami wytwarzanymi metodami inżynierii genetycznej.

Specjalistyczna diagnostyka laboratoryjna

Podstawową wiedzę na temat stanu zdrowia i uwarunkowań pacjenta dostarczają wciąż badania laboratoryjne.

Wszechstronna diagnostyka obrazowa

Korzystamy z nowych i unikatowych aparatów RTG i MR Kliniki CRK zlokalizowanej w naszym budynku.

Jakie choroby leczymy?

W Centrum Reumatologii Reumatika konsultowani są pacjenci, u których występują dolegliwości ze strony układu kostno-stawowo-mięśniowego. Chorzy kierowani są także przez specjalistów z innych dziedzin, np. ortopedów, pulmonologów, okulistów, kardiologów czy neurologów z podejrzeniem choroby reumatycznej.

Trafne rozpoznanie i szybkie rozpoczęcie leczenia

Niezwykle istotne jest trafnie postawione rozpoznanie oraz odpowiednio szybkie podjęcie właściwego leczenia, ponieważ zbyt późna diagnoza może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności.

Nasi specjaliści

W poradni pracują wyłącznie specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Lekarze pracujący w naszej poradni mają duży dorobek naukowy, prowadzą wykłady dla lekarzy rodzinnych i reumatologów. Efektem wieloletniego doświadczenia, zdobywanego
podczas codziennej pracy klinicznej z ciężko chorymi pacjentami, są dziesiątki prac naukowych publikowanych w wiodących pismach medycznych krajowych i zagranicznych. Specjaliści regularnie uczestniczą w konferencjach. Oprócz specjalistów z dziedziny reumatologii w naszym zespole jest również: ortopeda, fizjoterapeuta, dietetyk, kardiolog, hematolog, laryngolog, dermatolog i pulmonolog.

Leczenie BIOLOGICZNE

W przypadku nieskuteczności terapii lekami klasycznymi mamy możliwość zaproponowania pacjentom rozpoczęcie leczenia lekami biologicznymi.

W Centrum Reumatologii prowadzimy również badania kliniczne leków w wielu chorobach reumatycznych m.in. w RZS, ZZSK, ŁZS, TRU oraz w twardzinie układowej. Dzięki nieodpłatnym programom klinicznym pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych na świecie terapii.

Ortopedia

Zapewniamy kompleksową diagnostykę i nowoczesne metody leczenia schorzeń ortopedycznych

W Poradni Ortopedycznej Reumatiki naszym celem jest wnikliwe diagnozowanie przyczyn chorób i dążenie do odzyskania możliwie najlepszej sprawności przez pacjenta.

Nasi specjaliści to ortopedzi bazujący na wieloletnim doświadczeniu klinicznym.

Nasi specjaliści zajmują się następującymi schorzeniami:

Zmiany zapalne w stawach w przebiegu chorób reumatologicznych

(m. in. blokady dostawowe)

Choroby więzadeł, ścięgien i mięśni

Zmiany przeciążeniowe i zespoły bólowe kręgosłupa

Zmiany zwyrodnieniowe stawów

Kontuzje sportowe

Ortopedia regeneracyjna w Reumatice

System Angel - osocze bogatopłytkowe

to technologia umożliwiająca stworzenie stężenia płytek krwi zawierających czynniki wzrostu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb

Viscosuplementacje

to zastosowanie kwasu hialuronowego, w dedykowanej dostawowej formie, wprowadzanego za pomocą iniekcji przez lekarza ortopedę pod kontrolą USG

Zabieg Orthokine

to bezpieczna metoda lecznicza w której otrzymuje się autologiczną kondycjonowaną surowicę wykorzystywaną w schorzeniach narządu ruchu

Zabiegi wykonuje dr Damian Zaborowski

Diagnostyka i leczenie chorób ortopedycznych

W Reumatice ortopedzi ściśle współpracują z reumatologami i fizjoterapeutami, zależnie od wskazań i rozpoznanej choroby.

Diagnostyka chorób ortopedycznych opiera się na badaniu specjalistycznym oraz badaniach obrazowania. W Reumatice mogą Państwo wykonać badania USG. Badanie RTG oraz rezonans magnetyczny mogą Państwo wykonać we współpracującym z nami w budynku Centrum Radiologii Klinicznej, na najnowszej generacji aparaturze.

CRK

Kardiologia

Opieka kardiologiczna na najwyższym poziomie

W naszej Poradni Kardiologicznej oferujemy Państwu kompleksową diagnostykę i leczenie chorób układu sercowo – naczyniowego.  Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie kliniczne, zdobyte w renomowanych ośrodkach kardiologicznych. Naszym priorytetem jest holistyczne podejście do pacjenta oraz wysoka jakość wykonywanych badań, dlatego pracujemy wyłącznie na nowym sprzęcie renomowanych firm.

Leczenie chorób kardiologicznych w Reumatice

Jakie choroby leczymy?

Nadciśnienie tętnicze
Choroba wieńcowa, w tym opieka po zabiegach angioplastyki i CABG
Zaburzenia rytmu serca
Niewydolność serca
Kardiomiopatie
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa
Powikłania kardiologiczne w trakcie i po leczeniu onkologicznym
Powikłania kardiologiczne po COVID-19 Nasi kardiolodzy

Diagnostyka chorób kardiologicznych

Echo serca wykonujemy na wysokiej klasy aparacie Philips Affiniti 50G. Holter EKG – oferujemy badania 3 – oraz 12 – kanałowe, wykonujemy badania u dzieci od 7 r.ż., opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni roboczych.
Posiadamy w ofercie diagnostycznej Event Holter udostępniany do badania na okres od 5 do 30 dni.
Oczywiście podstawowym ale ciągle niezastapionym narzędziem jest u nas EKG. We współpracy z renomowanym laboratorium Diagnostyka Laboratoria Medyczne wykonujemy specjalistyczne badania laboratoryjne. Cennik

Echo serca

Echokardiografia (echo serca, usg serca) jest nieinwazyjnym badaniem obrazowym, które umożliwia ocenę budowy i funkcji serca. Obraz serca na ekranie monitora powstaje wskutek odbicia fali ultradźwięków wysyłanej z głowicy aparatu od różnych struktur ciała.

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej z odsłoniętą klatką piersiową.

Nie jest bolesne dla Pacjenta.

Badanie może być bezpiecznie wykonywane u kobiet w ciąży.

Opis sporządzany jest bezpośrednio po wykonaniu badania.

Nie jest wymagane szczególne przygotowanie do badania. Warto zabrać wyniki poprzednich badań.

W naszej Poradni Kardiologicznej echo serca wykonujemy na wysokiej klasy aparacie USG Philips Affinity 50G (zdjęcie)

Holter EKG

Holter EKG (monitorowanie EKG metodą Holtera) umożliwia wielogodzinną rejestrację rytmu serca w sposób ciągły w warunkach zwykłej aktywności Pacjenta. Badanie wykorzystujemy w diagnostyce zaburzeń rytmu i przewodzenia oraz w ocenie skuteczności leczenia.

Aparat zakładany jest w gabinecie zabiegowym naszego Centrum Medycznego. Na skórze klatki piersiowej Pacjenta przyklejane są jednorazowe elektrody, które łączone są z niewielkim rejestratorem. W trakcie badania należy prowadzić typową aktywność. Po zakończeniu ustalonego czasu badania Pacjent zgłasza się ponownie do placówki celem zdjęcia urządzenia. Opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni.W naszym Centrum Medycznym oferujemy badania Holter:

aparatem 3- kanałowym oraz 12- kanałowym
24- godzinne, 48-godzinne oraz 72-godzinne
u dorosłych oraz u dzieci od 7 r.ż.

Event Holter – Holter zdarzeniowy

Badanie wskazane jest w przypadku rzadko występujących zaburzeń rytmu i przewodzenia, u Pacjentów, u których tradycyjne 24- godzinne Holtery nie pozwoliły na zdiagnozowanie przyczyny niepokojących objawów.

W ramach badania Pacjent otrzymuje przenośny rejestrator EKG wielkości telefonu komórkowego wraz z kablami, które łączone są z elektrodami mocowanymi na klatce piersiowej. Rejestracja EKG nie odbywa się w sposób ciągły, jak w tradycyjnych Holterach, ale uruchamiana jest na żądanie Pacjenta w momencie odczuwania niepokojących objawów.

Aparat zapisuje EKG kilka minut przed i kilka minut po uruchomieniu rejestracji. Zapis EKG w czasie rzeczywistym przesyłany jest do centrum medycznego, co umożliwia reakcję w przypadku wystąpienia groźnych dla życia zaburzeń rytmu lub przewodzenia.

Udostępniamy badania od 5 do 30-dni. Im dłuższy czas badania, tym większa szansa na wykrycie przyczyny niepokojących objawów.

Pełny opis badania dostępny jest w ciągu 3 dni od zakończenia badania.

EKG

EKG (elektrokardiografia) polega na rejestracji elektrycznej aktywności serca za pomocą elektrod umocowanych na skórze klatki piersiowej oraz kończyn. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Mimo rozwoju technik diagnostycznych w dziedzinie kardiologii to wciąż podstawowe badanie o wysokiej wartości klinicznej w ocenie niedokrwienia mięśnia serca (w tym zawału serca) czy zaburzeń rytmu serca.

Zbadaj serce po Covid-19

Proponujemy pakiet badań specjalistycznych diagnozujących serce po przebytej infekcji koronawirusem.

W skład pakietu wchodzą:

 • konsultacja kardiologiczna
 • ECHO serca
 • badanie EKG
 • oraz zestaw badań diagnostycznych: morfologia, kreatynina, TSH, ALT, potas, D-dimer, troponina T, NT-proBNP.

Koszt pakietu to 656,50 zł. Zachęcamy do skorzystania z promocyjnej oferty.

Zobacz wywiad z dr. Blanką Milanowską

Young doctor cardiologist in the classroom

Materiały dla pacjenta

Pacjentom Poradni Kardiologicznej polecamy portale edukacyjne przygotowane przez specjalistów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego:

 

Fizjoterapia – Mokotów

Slide
Fizjoterapia reumatologiczna,
ortopedyczna, sportowa i pooperacyjna
Slide
Specjalistyczna kinezyterapia i trening
Slide
i skupiona na potrzebach pacjenta
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Reumatologiczna

Specjalistyczna i indywidualna terapia chorób zapalnych narządu ruchu.

Ortopedyczna

Indywidualne podejście w terapii zespołów bólowych i urazów narządu ruchu.

Sportowa

Profesjonalna opieka terapeutyczna nad sportowcami zawodowymi i amatorami.

Pooperacyjna

Pomagamy odzyskać sprawność po wszelkiego rodzaju zabiegach ortopedycznych.

Terapia oparta na dowodach naukowych i skupiona na potrzebach pacjenta

Terapia prowadzona w modelu Evidence-Based Medicine

Praktykę prowadzimy w oparciu o model EBM (Evidence-Based Medicine), a więc korzystamy z rozwiązań, metod, protokołów i wytycznych popartych wiedzą naukową.

Terapia skupiona na unikalnych potrzebach pacjenta

Model PCM (Patient-Centered Medicine) odzwierciedla ludzką stronę praktyki medycznej, w której pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem działań.

Decyzje podejmowane wraz z pacjentem

Model SDM (Shared-Decision Making) polega na podejmowaniu możliwie najlepszych decyzji klinicznych razem z pacjentem.

Innowacyjne metody biostymulacji

Korzystamy z najnowszych metod biostymulacji tkanek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i pobudzającym procesy gojenia, których skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Przeciwbólowo

Działanie przeciwbólowe jest jednym z pierwszych kroków, jakie podejmujemy wykorzystując zaawansowane metody stymulacji.

Przeciwzapalnie

Stymulujemy właściwe odpowiedzi biologiczne, których celem jest rozwiązanie stanu zapalnego w kierunku przebudowy tkanek.

Przeciwobrzękowo

Zmniejszenie obrzęku tkanki sprzyja procesom gojenia, co osiągamy za pomocą stymulacji ciśnieniowej i laserowej.

Pobudzanie gojenia i przebudowy

Korzystamy z metod o udokumentowanym działaniu stymulującym gojenie i przebudowę tkanek.

Specjalistyczna kinezyterapia
i trening

Terapia ruchem bazuje na specjalistycznej metodyce oraz innowacyjnych urządzeniach treningowych. Leczenie ruchem jest fundamentem procesu fizjoterapii, a jego wpływu nie można zastąpić ani farmakoterapią, ani chirurgią.

Kinezyterapia w odciążeniu

W stanach ostrych i reaktywnych terapię ruchem rozpoczynamy od treningu w odciążeniu za pomocą nowoczesnych urządzeń i metod.

Trening medyczny

Nakierowany jest na optymalizację gojenia i przebudowy chorych, przeciążonych lub pourazowych tkanek narządu ruchu.

Trening funkcjonalny

Nakierowany na poprawę lub przywrócenie optymalnego poziomu funkcjonowania pacjenta w jego codziennym życiu, pracy i sporcie.

Trening motoryczny

Nakierowany na rozwój cech motorycznych, w tym siły, mocy, wytrzymałości, szybkości, elastyczności, zwinności i równowagi.

Terapia manualna

Nasi fizjoterapeuci to doskonale wykształcona i doświadczona kadra specjalistów, którzy od lat praktykują metody terapii manualnej, polegającej na różnorodnych zabiegach wykonywanych rękami przez terapeutę.

Mobilizacje i manipulacje stawów

Celowane i bezpieczne techniki zwiększania ruchomości i zmniejszania bólu stawów kończyn i kręgosłupa.

Mobilizacje tkanek miękkich

Techniki nakierowane na działanie przeciwbólowe, zwiększanie elastyczności i mobilności mięśni, powięzi i nerwów obwodowych.

Neuromobilizacje

Specjalistyczne techniki nakierowane na poprawę mobilności, zmniejszenie obrzęku i bólu w przypadku podrażnienia nerwów długich.

Techniki reedukacji nerwowo-mięśniowej

Poprawa kontroli motorycznej poprzez specjalistyczne metody stymulowania układu nerwowo-mięśniowego.

Diagnostyka funkcjonalna i biomechaniczna

Ocena ryzyka urazu

Wykorzystując nowoczesne metody pomiarowe możemy określić aktualny poziom ryzyka urazu.

Ocena postępów fizjoterapii

Wykorzystując szereg testów funkcjonalnych i pomiarów biomechanicznych obiektywnie oceniamy postępy fizjoterapii.

Ocena motoryczna sportowca

Oceniamy poziom motoryczny sportowca za pomocą sprawdzonych i rzetelnych metod pomiarowych, pomagając odnaleźć słabe ogniwa narządu ruchu.

USG Point of Care

Fizjoterapeuci wspierają swoją diagnostykę i praktykę obrazowaniem ultrasonograficznym (USG). Dzięki temu mogą szybko wychwytywać niepokojące czynniki strukturalne oraz wykonywać zabiegi z wysoką precyzją umiejscowienia stymulacji.

Neuromodulacja bólu

Neuromodulacje to zabiegi polegające na celowanym stymulowaniu włókien nerwowych określonego nerwu obwodowego za pomocą elektrostymulacji przezskórnej, dzięki czemu uzyskuje się efekt wyhamowania nadmiernej aktywności tych części układu nerwowego, które odpowiadają za odczuwanie bólu.

Fizjoterapia – Mokotów

Szukasz nowoczesnego centrum fizjoterapii na Mokotowie, w którym stosowany jest model PCM (Patient-Centered Medicine)? U nas pacjent staje się aktywnym uczestnikiem procesu terapeutycznego, a wszelkie decyzje odnośnie do leczenia i jego przebiegu są uzgadnianie wspólnie z fizjoterapeutą. Najpierw poznajesz diagnozę, a potem możliwości leczenia. Podchodzisz do terapii w pełni świadomie i z zaangażowaniem, mając większą kontrolę nad powrotem do sprawności. Odzyskujesz komfort życia i przestajesz borykać się z chorobami zapalnymi narządu ruchu. To możliwe dzięki indywidualnie opracowanym terapiom, a także najwyższemu zaangażowaniu – ludzi oraz sprzętów w proces terapeutyczny.

fizjoterapeuta-w-warszawie
fizjoterapia-warszawa

Diagnostyka i leczenie – fizjoterapia nakierowana na Ciebie

Metody fizjoterapeutyczne, których używamy, są starannie dobierane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Twój lekarz prowadzący dokładnie diagnozuje problem i proponuje najbardziej odpowiednie podejście do leczenia. Nasza oferta terapeutyczna obejmuje m.in. kinezyterapię, terapię manualną, innowacyjne metody biostymulacji oraz terapię opartą na dowodach naukowych zgodnie z modelem Evidence-Based Medicine.

Fizjoterapia odpowiadająca różnym problemom

Charakter fizjoterapii dopasowujemy do potrzeb pacjenta, tego z czym się zmaga i jakie ma choroby towarzyszące. W ofercie naszego centrum jest nowoczesna:

 • • fizjoterapia reumatologiczna, która wspiera leczenie chorób zapalnych narządu ruchu i łagodzi związany z nimi ból,
 • • fizjoterapia ortopedyczna, która wykorzystywana jest w rekonwalescencji po kontuzjach i urazach, w walce z bólem mięśni i stawów,
 • • fizjoterapia sportowa adresowana do sportowców zawodowych i amatorów, którzy po kontuzji chcą szybciej wrócić do treningów,
 • • fizjoterapia pooperacyjna zgodna z modelem evidence-based medicine, czyli oparta na dowodach naukowych i spersonalizowana.
fizjoterapeuta-warszawa
fizjoterapia (2)

Fizjoterapia na Mokotowie – diagnostyka i leczenie schorzeń

Wizyty rozpoczynają się od gruntownej diagnostyki, którą przeprowadzamy metodą funkcjonalną i biochemiczną. Te techniki pozwalają nam na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz określenie stopnia ograniczeń w funkcjonowaniu organizmu. Jeśli to nie wystarcza do diagnostyki włączamy USG oraz inne metody pomiarowe.
Udzielamy też doraźnej pomocy. W walce z bólem czy dyskomfortem przydatnym narzędziem okazuje się biostymulacja tkanek, a także neuromodulacja bólu. Dodatkowo metody te działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przyspieszają procesy gojenia ran. Są zatem nieocenione w rekonwalescencji.
Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty? Skontaktuj się z nami już dziś i umów wizytę z konsultacją. Twój komfort i zdrowie są naszym priorytetem!

Fizjoterapia

Slide
Fizjoterapia reumatologiczna,
ortopedyczna, sportowa i pooperacyjna
Slide
Specjalistyczna kinezyterapia i trening
Slide
i skupiona na potrzebach pacjenta
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Reumatologiczna

Specjalistyczna i indywidualna terapia chorób zapalnych narządu ruchu.

Ortopedyczna

Indywidualne podejście w terapii zespołów bólowych i urazów narządu ruchu.

Sportowa

Profesjonalna opieka terapeutyczna nad sportowcami zawodowymi i amatorami.

Pooperacyjna

Pomagamy odzyskać sprawność po wszelkiego rodzaju zabiegach ortopedycznych.

Terapia oparta na dowodach naukowych i skupiona na potrzebach pacjenta

Terapia prowadzona w modelu Evidence-Based Medicine

Praktykę prowadzimy w oparciu o model EBM (Evidence-Based Medicine), a więc korzystamy z rozwiązań, metod, protokołów i wytycznych popartych wiedzą naukową.

Terapia skupiona na unikalnych potrzebach pacjenta

Model PCM (Patient-Centered Medicine) odzwierciedla ludzką stronę praktyki medycznej, w której pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem działań.

Decyzje podejmowane wraz z pacjentem

Model SDM (Shared-Decision Making) polega na podejmowaniu możliwie najlepszych decyzji klinicznych razem z pacjentem.

Innowacyjne metody biostymulacji

Korzystamy z najnowszych metod biostymulacji tkanek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i pobudzającym procesy gojenia, których skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Przeciwbólowo

Działanie przeciwbólowe jest jednym z pierwszych kroków, jakie podejmujemy wykorzystując zaawansowane metody stymulacji.

Przeciwzapalnie

Stymulujemy właściwe odpowiedzi biologiczne, których celem jest rozwiązanie stanu zapalnego w kierunku przebudowy tkanek.

Przeciwobrzękowo

Zmniejszenie obrzęku tkanki sprzyja procesom gojenia, co osiągamy za pomocą stymulacji ciśnieniowej i laserowej.

Pobudzanie gojenia i przebudowy

Korzystamy z metod o udokumentowanym działaniu stymulującym gojenie i przebudowę tkanek.

Specjalistyczna kinezyterapia
i trening

Terapia ruchem bazuje na specjalistycznej metodyce oraz innowacyjnych urządzeniach treningowych. Leczenie ruchem jest fundamentem procesu fizjoterapii, a jego wpływu nie można zastąpić ani farmakoterapią, ani chirurgią.

Kinezyterapia w odciążeniu

W stanach ostrych i reaktywnych terapię ruchem rozpoczynamy od treningu w odciążeniu za pomocą nowoczesnych urządzeń i metod.

Trening medyczny

Nakierowany jest na optymalizację gojenia i przebudowy chorych, przeciążonych lub pourazowych tkanek narządu ruchu.

Trening funkcjonalny

Nakierowany na poprawę lub przywrócenie optymalnego poziomu funkcjonowania pacjenta w jego codziennym życiu, pracy i sporcie.

Trening motoryczny

Nakierowany na rozwój cech motorycznych, w tym siły, mocy, wytrzymałości, szybkości, elastyczności, zwinności i równowagi.

Terapia manualna

Nasi fizjoterapeuci to doskonale wykształcona i doświadczona kadra specjalistów, którzy od lat praktykują metody terapii manualnej, polegającej na różnorodnych zabiegach wykonywanych rękami przez terapeutę.

Mobilizacje i manipulacje stawów

Celowane i bezpieczne techniki zwiększania ruchomości i zmniejszania bólu stawów kończyn i kręgosłupa.

Mobilizacje tkanek miękkich

Techniki nakierowane na działanie przeciwbólowe, zwiększanie elastyczności i mobilności mięśni, powięzi i nerwów obwodowych.

Neuromobilizacje

Specjalistyczne techniki nakierowane na poprawę mobilności, zmniejszenie obrzęku i bólu w przypadku podrażnienia nerwów długich.

Techniki reedukacji nerwowo-mięśniowej

Poprawa kontroli motorycznej poprzez specjalistyczne metody stymulowania układu nerwowo-mięśniowego.

Diagnostyka funkcjonalna i biomechaniczna

Ocena ryzyka urazu

Wykorzystując nowoczesne metody pomiarowe możemy określić aktualny poziom ryzyka urazu.

Ocena postępów fizjoterapii

Wykorzystując szereg testów funkcjonalnych i pomiarów biomechanicznych obiektywnie oceniamy postępy fizjoterapii.

Ocena motoryczna sportowca

Oceniamy poziom motoryczny sportowca za pomocą sprawdzonych i rzetelnych metod pomiarowych, pomagając odnaleźć słabe ogniwa narządu ruchu.

USG Point of Care

Fizjoterapeuci wspierają swoją diagnostykę i praktykę obrazowaniem ultrasonograficznym (USG). Dzięki temu mogą szybko wychwytywać niepokojące czynniki strukturalne oraz wykonywać zabiegi z wysoką precyzją umiejscowienia stymulacji.

Neuromodulacja bólu

Neuromodulacje to zabiegi polegające na celowanym stymulowaniu włókien nerwowych określonego nerwu obwodowego za pomocą elektrostymulacji przezskórnej, dzięki czemu uzyskuje się efekt wyhamowania nadmiernej aktywności tych części układu nerwowego, które odpowiadają za odczuwanie bólu.

Fizjoterapia – Warszawa

Prowadzimy renomowane centrum fizjoterapii w Warszawie, specjalizujące się w kompleksowej opiece nad pacjentami cierpiącymi na choroby zapalne narządu ruchu. Nasza indywidualna i skoncentrowana na pacjencie terapia zapewnia wysoką jakość opieki i wsparcie w powrocie do pełnej sprawności.

fizjoterapeuta-w-warszawie
fizjoterapia-warszawa

Metody fizjoterapeutyczne stosowane w naszym centrum

Fizjoterapeuta, pod którego opiekę trafisz, rozpozna problem, a potem dobierze najlepszą metodę leczenia. A jest z czego wybierać – korzystamy z kinezyterapii, terapii manualnej, innowacyjnych metod biostymulacji, terapii prowadzonej w modelu Evidence-Based Medicine.
Zapraszamy na fizjoterapię:

 • reumatologiczną – choroby zapalne narządu ruchu stanowią ogromne wyzwanie dla wielu pacjentów, a nasza specjalistyczna terapia pomaga zlokalizować i zwalczyć ból lub zminimalizować jego intensywność,
 • ortopedyczną – ból stawów, mięśni i urazy narządu ruchu nie muszą ograniczać Twojej aktywności, terapia pomaga powrócić do formy po kontuzjach i urazach,
 • sportową – nasz zespół jest gotów zapewnić Ci kompleksową opiekę, pomagając w szybkim powrocie do treningów i rywalizacji. Opiekujemy się zawodowcami i amatorami,
 • pooperacyjną – po operacjach ortopedycznych, odpowiednia fizjoterapia jest potrzebna, aby pacjent powrócił do pełnej sprawności. Nasza terapia pooperacyjna opiera się na dowodach naukowych i jest skoncentrowana na Twoich potrzebach. Wykorzystujemy model Evidence-Based Medicine (EBM).

Diagnostyka u fizjoterapeuty w Warszawie

Każda wizyta rozpoczyna się od diagnostyki – wywiadu połączonego z rozpoznaniem stanu zdrowia i stopnia występujących w organizmie pacjenta ograniczeń. Wykonujemy:

 • diagnostykę funkcjonalną,
 • diagnostykę biochemiczną.

Każda z nich służy ocenie ryzyka urazu, postępów fizjoterapii oraz ocenie motorycznej sportowca. W jednoznacznym rozpoznawaniu chorób czy zaburzeń pomagają nam nowoczesne metody pomiarowe, takie jak USG Point of Care. Pomagają one monitorować Twoje postępy i dostosować terapię do indywidualnych potrzeb.

fizjoterapeuta-warszawa
fizjoterapia (2)

Nasza filozofia leczenia i fizjoterapii

W naszej praktyce, pacjent jest zawsze w centrum uwagi. Stosujemy model PCM (Patient-Centered Medicine), który odzwierciedla ludzką stronę medycyny, gdzie pacjent staje się aktywnym uczestnikiem procesu terapeutycznego. Decyzje podejmowane są razem z pacjentem, zgodnie z modelem SDM (Shared-Decision Making), co pozwala osiągnąć najlepsze wyniki terapeutyczne.

Leczenie różnymi metodami – Twój fizjoterapeuta

W naszej praktyce wykorzystujemy najnowsze metody biostymulacji tkanek, które działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i pobudzają procesy gojenia. Korzystamy z leczenia, ruchem, czyli kinezyterapii. Oferujemy trening w odciążeniu, trening medyczny oraz trening funkcjonalny. Naszą specjalizacją są też mobilizacje i manipulacje stawów oraz tkanek miękkich. Stosujemy neuromodulację bólu.
Zaufaj naszemu doświadczonemu zespołowi fizjoterapeutów w Warszawie i odzyskaj pełną sprawność oraz radość życia. Zapomnij o bólu i ograniczeniach ruchowych.

fizjoterapeuta

Poradnia leczenia osteoporozy

Osteoporoza

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarza rozwijająca się u nich wśród dobrego samopoczucia, w sposób skryty – osteoporoza.

Osteoporoza to ubytek masy kostnej, przy czym ubytek ten dotyczy przede wszystkim wewnętrznej, beleczkowatej struktury (część gąbczasta kości), przy stosukowo dobrze zachowanej części zewnętrznej (część zbita kości).

Diagnostyka osteoporozy

Podstawowym badaniem koniecznym do rozpoznania osteoporozy to badanie densytometryczne kości.

Densytometria jest to bezbolesne i nieinwazyjne badanie rentgenowskie służące do oceny gęstości kości. Badanie densytometryczne stanowi podstawowe narzędzie w diagnostyce osteoporozy, ocenie stopnia jej zaawansowania i pozwala obiektywnie monitorować leczenie.

O diagnozowaniu i problemie osteoporozy mówi specjalista reumatolog dr Anna Krukowska

Leczenie osteoporozy
w Reumatice

Pierwszym etapem rozpoczęcia leczenia osteoporozy jest konsultacja lekarska. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz wykonaniu densytometrii i odpowiednich badań laboratoryjnych oraz po przeanalizowaniu ich przez lekarza, może on zaplanować przebieg leczenia.

Zarówno badanie densytometryczne jak i badania laboratoryjne mogą państwo wykonać u nas w przychodni po zleceniu przez lekarza.

Leczenie osteoporozy opiera się na minimalizowaniu złamań kości, zatem zalecona może być modyfikacja stylu życia, odpowiednia suplementacja, a także leki takie jak Prolia, czy kwas ibandronowy. Oba leki podawane są w naszym ośrodku.

Poradnia leczenia osteoporozy prowadzona jest przez:
dr Krzysztofa Bielskiego
dr Annę Krukowską
dr n. med. Piotra Geislera

Zalecenia żywieniowe
w osteoporozie

Sposób żywienia jest jednym z modyfikowalnych czynników związanych z osteoporozą - może prowadzić do zapobiegania zmianom osteoporotycznym, jak i zwiększać ryzyko ich wystąpienia. Dzieje się tak, ponieważ w pożywieniu znajdują się składniki odżywcze i pokarmowe zarówno korzystne dla budowy kośćca, ale i niekorzystnie wpływające na budowę i funkcjonowanie tkanki kostnej.

Kluczowe zalecenia w diecie osób chorych na osteoporozę, zgodnie z którymi dzielimy produkty na zalecane i niezalecane w osteoporozie to:

 • Unikanie niedożywienia i nadwagi/ otyłości
 • Dieta jak najbardziej nieprzetworzona i zróżnicowana
 • Prawidłowa podaż wapnia z dobrych źródeł pokarmowych
 • Odpowiednia (nie wysoka) podaż białka w diecie, szczególnie pochodzenia roślinnego
 • Odpowiednia podaż witaminy D3- zgodnie z zaleceniami lekarskimi
 • Odpowiednie spożycie witamin C i K oraz magnezu i cynku
 • Ograniczenie spożycia soli i fosforu pochodzącego z produktów przetworzonych
 • Ograniczenie używek zwierających kofeinę i alkoholu

Poradnia osteoporozy – Warszawa

Osteoporoza to poważna choroba, która dotyka osoby starsze, ale nie tylko. Często jest skutkiem innych zaburzeń czy schorzeń, jak również pojawia się w wyniku nieprawidłowej diety, korzystania z używek, małej ekspozycji na słońce lub niewielkiej aktywności fizycznej. Jest to schorzenie polegające na utracie masy kostnej i osłabieniu struktury kości, co prowadzi do zwiększenia ryzyka złamań, dłuższego gojenia się urazów.
Reumatika – poradnia osteoporozy w Warszawie to miejsce, gdzie zapewniamy kompleksową opiekę medyczną pacjentom z chorobami kości. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres diagnostyki, leczenia i profilaktyki osteoporozy zgodnie z najlepszymi standardami medycznymi.

osteoporoza-poradnia-leczenie
poradnia-leczenie-oseoporoza

Zakres usług poradni osteoporozy

Jako poradnia osteoporozy zapewniamy pełną opiekę nad pacjentami, od momentu rozpoznania i postawienia diagnozy, przez opracowanie terapii, aż po wdrożenie leczenia osteoporozy.

Diagnostyka osteoporozy

Dla jednoznacznego potwierdzenia choroby i jej stadium, musimy wykonać szereg badań, do których zalicza się skanowanie densytometryczne. Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt do pomiaru gęstości mineralnej kości, co pozwala nam dokładnie ocenić ryzyko osteoporozy. Oprócz tego wspieramy się badaniami laboratoryjnymi, głównie krwi, aby ocenić poziom wapnia i innych ważnych składników mineralnych. Wreszcie analizujemy czynniki ryzyka, takie jak styl życia, historia medyczna czy obciążenia genetyczne.

poradnie-leczenia-osteoporozy
leczenie-osteoporozy-poradnia

Leczenie osteoporozy

Po rozpoznaniu choroby dostarczamy skuteczne leki, które pomagają wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko złamań. Wśród zaleceń lekarskich może być także suplementacja witamin i minerałów (jeśli występują ich niedobory). Poza tym istotna jest edukacja pacjenta w zakresie zdrowej diety oraz znaczenia aktywności i ćwiczeń fizycznych. Pomożemy w ich dobraniu oraz prawidłowym wykonywaniu.

Programy rehabilitacyjne

W celu wzmocnienia kości czy szybszego powrotu do zdrowia po urazach wdrażamy indywidualne programy rehabilitacyjne. Oferujemy sesje fizjoterapii, które pomagają wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i koordynację, co może zmniejszyć ryzyko upadków i złamań w przyszłości. Specjaliści prowadzą zajęcia uwzględniające ćwiczenia rehabilitacyjne, które są dostosowane do potrzeb pacjentów z osteoporozą.

poradnia-leczenia-osteoporozy
poradnia-osteoporozy

Poradnia osteoporozy – tu jesteś pod dobrą opieką

Poradnia osteoporozy Warszawa to miejsce, gdzie troszczymy się o zdrowie pacjentów zmagających się z urazami kości, bólem, dyskomfortem, ograniczoną ruchomością. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy, fizjoterapeutów, którzy dbają o to, aby każdy pacjent otrzymał spersonalizowany plan leczenia uwzględniający jego indywidualne potrzeby i czynniki ryzyka.

Rehabilitacja