Hydrodyssekcja ścięgien i ościęgien

Jest to bezpieczna metoda lecznicza w której otrzymuje się autologiczną kondycjonowaną surowicę wykorzystywaną w schorzeniach narządu ruchu. Poprzez zastosowanie specjalnych technik, metoda ta pozwala pozyskiwać substancje powstrzymujące zapalenie bezpośrednio z krwi pacjenta.

Celem terapii jest interwencja bezpośrednio w źródle zapalenia. Hamuje ona proces zapalny stawów i ochrania chrząstkę stawową. Interleukina-1 (IL) uważana jest za główną cytokinę prozapalną. Białko to nasila proces zapalny, a w następstwie objawy zapalenia takie jak bolesność i obrzęk stawów. Dzięki wprowadzeniu do organizmu w miejscu zapalenia antagonisty receptora interleukiny 1 (IL- 1Ra, która jest podstawowym mediatorem odpowiedzialnym za niszczenie tkanek i ból) możliwa jest skuteczna, przynosząca ulgę pacjentom, interwencja medyczna.

Terapia Orthokine:

 • zwalcza stan zapalny stawów
 • redukuje stopień odczuwania bólu
 • zapobiega narastaniu dolegliwości bólowych
 • zmniejsza sztywność i poprawia funkcje stawów przez co poprawia jakość życia
 • wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz blokuje proces degeneracji chrząstki stawowej.

 

Wskazania do zabiegu:

 • stany zapalne stawów
 • przeciążenia więzadłowe i ścięgniste takie jak: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, przeciążenia ścięgna Achillesa, ostroga piętowa
 • choroba zwyrodnieniowa stawów - ból
 • RZS
 • urazy mięśni i ścięgien
 • przewlekłe zapalenia stawów
 • ostre zapalenia stawów

 

Kwalifikacja do zabiegu:

Kwalifikacja pacjenta do terapii regeneracyjnej Orthokine odbywa się podczas konsultacji ortopedycznej na podstawie wywiadu, badania klinicznego oraz badań USG i RTG.

 

Jak wykonuje się zabieg Orthokine?

 1. Lekarz pobiera od Pacjenta krew z żyły obwodowej przy pomocy specjalnej strzykawki systemu EOT II.
 2. Specjalnie opracowane wnętrze tej strzykawki sprawia, że w procesie inkubacji, określone komórki krwi zostają pobudzone do produkcji różnych substancji: białek hamujących proces zapalny stawów, a także substancji pobudzających wzrost różnych komórek. Głównym wytwarzanym w tym procesie białkiem przeciwzapalnym jest antagonista receptora interleukiny 1 (IL-1Ra), który blokuje dostęp interleukiny-1 do receptora, a w następstwie rozwój i nasilenie procesu zapalnego i jego objawów.
 3. Krew zostaje przeniesiona do wirówki, gdzie po odwirowaniu powstaje roztwór białka (surowica) którą wstrzykuje się w chory staw.
 4. Uzyskana surowica zostaje podzielona na 6 równych porcji. W dniu zabiegu Pacjent otrzymuje jeden zastrzyk w obszar dotknięty zapaleniem, co rozpoczyna stymulację procesów naprawczych i regeneracyjnych. Pozostała surowica podlega zamrożeniu w temperaturze -20 stopni.

 

Kolejne iniekcje pod kontrolą USG w chory staw Pacjent otrzymuje w terapii co 2-3 dzień. Efekt terapii jest osobniczo indywidualny w zależności od jednostki chorobowej, obserwacja długookresowa w badaniach klinicznych podaje, że po dwóch latach od terapii nadal utrzymuje się efekt przeciwbólowy.

Zalecenia po zabiegu

Przerwanie aktywności fizycznej przez okres trwania terapii. Zmniejszenie aktywności sportowej przez 3 tygodnie.

Iniekcje surowicy mogą powodować chwilowy ból, obrzęk i/lub wysięk - objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Co jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?

 • ciąża i laktacja
 • choroby nowotworowe

Orthokine

Terapia Orthokine w Warszawie to innowacyjna metoda leczenia schorzeń reumatycznych i ortopedycznych, która zdobywa coraz większą popularność oraz zaufanie – lekarzy i pacjentów. Reumatika to miejsce, gdzie pacjenci mogą skorzystać z tej nowoczesnej terapii, odzyskując komfort i jakość życia. Terapia Orthokine jest dostępna u nas, a obejmuje zarówno konsultację, jak i opracowanie indywidualnego planu oraz jego realizowanie pod nadzorem lekarza prowadzącego.

terapia-Orthokine
Orthokine

Czym jest terapia Orthokine?

To unikalna procedura oparta na autologicznej terapii osocza bogatopłytkowego (PRP), wykorzystująca naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji i leczenia.
Terapia Orthokine polega na pobraniu małej ilości krwi pacjenta, przetworzeniu jej w specjalny sposób, a następnie podaniu jej z powrotem w obszar dotknięty urazem lub chorobą. Dzięki temu terapia Orthokine stymuluje procesy naprawcze w organizmie, przyspiesza gojenie tkanek, redukuje ból i poprawia funkcję stawów.

Usługa terapii Orthokine w Warszawie

Zajmujemy się planowaniem i wdrażaniem terapii Orthokine w Warszawie, która obejmuje kompleksową opiekę medyczną skupioną na indywidualnych potrzebach każdego pacjenta. Zespół doświadczonych specjalistów reumatologów i ortopedów dokładnie analizuje wszystkie przypadki pacjentów, ustalając plan terapeutyczny dostosowany do ich stanu zdrowia. Terapia Orthokine może być wdrażana w leczeniu wielu schorzeń, takich jak artroza, zapalenie stawów czy przewlekłe bóle kręgosłupa.
Jeśli cierpisz na dolegliwości reumatyczne lub ortopedyczne i szukasz skutecznego rozwiązania, terapia Orthokine w Warszawie w klinice Reumatika może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

terapia-Orthokine