lek. Damian Zaborowski

Wykształcenie:

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku.

 

Doświadczenie zawodowe:

W latach 2005-2012 pracował w Centrum Rehabilitacji STOCER w Konstancinie na oddziale urazowo-ortopedycznym, gdzie m.in. zajmował się zastosowaniem artroskopii w leczeniu urazów stawu kolanowego i skokowego .

W latach 2012-2015 pracował w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie na stanowisku Starszego Asystenta w Klinice Traumatologii i Ortopedii, gdzie jego domeną było leczenie operacyjne urazów sportowych i komunikacyjnych najnowszymi technikami operacyjnymi w chirurgii artroskopowej i urazowej .

Obecnie pracuje m.in. w Centrum Medycznym Damiana ul. Wałbrzyska 46 w Warszawie.

       Specjalizuje się w zabiegach operacyjnych urazów sportowych i komunikacyjnych, zwłaszcza stawu kolanowego, stawu ramienno-łopatkowego(barku), leczeniu operacyjnym złamań kończyn z zastosowaniem najnowszych technik operacyjnych oraz w leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego i biodrowego (protezoplastyka).

W swojej pracy wykorzystuje również zaawansowane terapie regeneracyjne leczenia stawów z zastosowaniem komórek macierzystych i regeneracyjnych technologią Cytori. Metoda ta pozwala zregenerować zużytą chrząstką stawową oraz inne struktury wewnątrzstawowe. Zabiegi osocza bogatopłytkowego systemem Angel przyspieszają leczenie kontuzji sportowych m.in.: entezopatie, naderwania, choroby ścięgien, są także doskonałym zabiegiem profilaktycznym dla sportowców i osób aktywnych. 

Jego domeną są zabiegi operacyjne z zakresu artroskopii stawu kolanowego i barku oraz protezoplastyka stawu kolanowego i biodrowego.
W swojej pracy łączy kliniczne doświadczenie z nowoczesnymi implantami i technikami operacyjnymi.
Celem jego metod leczenia jest odzyskanie sprawności i funkcji Pacjenta bez bólu.

Bierze czynny udział w kursach i konferencjach naukowych w kraju i za granicą.